| Zâmbett a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce anume se face la profilul turism si alimentatie? La ce se dau tezele? La ce se da bacul? Dar la profilul economic?

3 răspunsuri:
| Sarcasticu a răspuns:

Profilul turism și alimentație constă în următoarele lucruri:

pentru alimentație - se face practică pentru bucătărie, bar (bucătar, ospătar, barman) iar pentru asta există câteva module pe care trebuie să le înveți pe lângă cele normale (matematică, română, informatică, engleză/franceză, educație antreprenorială, cultură civică etc)

Bacul se dă la română, matematică (m2), engleză și încă un profil la alegere (economie, psihologie, geografie etc)

Iar pe profilul economic cam tot așa stă treabă. Însă diferă modulele și practica.

Sper că ți-am fost de folos. tongue

| kteichd a răspuns (pentru Sarcasticu):

La economic se face mai multa contabilitate.

| briosicatha a răspuns:

Depinde. La ce liceu vrei sa optezi? Economic?