| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, au trecut 7 zile lucrătoare de când am depus CV-ul la Flanco de pe Bucur Obor și nu m-a sunat nimeni.

Există vreo șansă să mă mai sune cineva?

Trebuie cumva să mai trec eu pe acolo și să le reamintesc?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate dura si o luna, ca sunt sute de CV-uri acolo si daca nu au pozitii vacante, nu suna pe nimeni.
intra pe site-ul lor si cand apare vreo pozitie vacanta, trimite-ti CV-ul!

| Frank51 a răspuns:

E aiurea să stai după cineva anume. Eu o dată am fost la un interviu la Vitesco, și abia după 3 luni mi-au trimis un mail cu feedback. Deci nu aștepta după nimeni, aplică la mai multe, primul venit primul servit.

| Lioana a răspuns:

Nu astepta sa fii sunat. Faptul ca tu ai depus un CV undeva nu-ti creeaza obligatia sa te duci la interviu daca te cheama, la fel nici ei nu au obligatia sa te cheme la interviu. Considera ca tu ti-ai facut partea depunand CV-ul iar daca ei nu suna inseamna ca au gasit pe altcineva. De obicei nu sunt sunati toti candidatii, doar cei care le-au starnit interesul.

| haileewatson a răspuns:

Mai bine aplica direct pe site

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au anuntat ca au nevoie de angajati la acel magazin sau te astepti sa te angajeze doar pentru ca ai depus un CV, cu toate ca probabil nu au posturi libere? La locul de munca actual m-au chemat la interviu dupa un an de la depunerea CV-ului.
In plus sunt criteri de angajare si in unele cazuri au perioade in care se fac interviuri. Mai sunt si nepotisme dar nu este neaparat cazul aici.

| TeodorNN a răspuns:

Depinde de cei ce se ocupa de recrutări. Eu am fost sunat și după câteva săptămâni de la trimiterea CV-ului.