| Pushing a întrebat:

Hei TPU :Ce avantaje aduce meseria de avocat in America?(cat mai detaliat si mai explicit va rog )

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aceleasi avantaje le ai si in tara si in America, profesezi ca avocat!
Acum, depinde cu ce medie termini, ca de esti mediocru, iti cam cauti de munca, atat in tara, cat si in America.

Daca termini la Harvard, fiind cea mai tare universitate din America, toata lumea te va vrea in compania lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aceleasi avantaje pe care le aduce si in Romania... esti bun ai clienti si bani