| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, cei de la Flanco, ca asistent vânzări, câștigă 2000 lei lunar sau mai mult?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Salariu este minim pe economie, fiindca asistent de vanzari inseamna ajutor de vanzator, adica muncitor care cara marfa, spala pe jos, aranjeaz amarfa pe raft, face curat in depozit samd.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai 2000 e salariul minim si bonuri de masa, tu cit ai vrea sa cistige aia, 1000 de lei?

Răspuns utilizator avertizat
| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Undeva pe la 1500 lei e salariul minim, iar bonurile de masa nu sunt obligatorii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Salariul minim e 1524 net, corect legat de bonurile de masa. Totusi, daca discutam de un lant de retail gen Flanco sau Altex... parca nu angajeaza baieti de pe cimp ca sa vinda cartofi, nu?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai nu or fi apucat sa faca update la site, lol. Te duci, discuti, NEGOCIEZI. E atit de simplu. Daca ei iti ofera 1650 si tu iei frumos si pleci, si la fel fac si ailalti care mai aplica pentru job, nu o sa mai ofere 1650, e atit de simplu!

| RoCkKiD a răspuns:

Brut da, net nu.