| Emi23em a întrebat:

Hei, TPU! Eu am fost mereu hotarata pentru ceea ce vreau sa fac pe viitor in legatura cu (,) cariera. Inca din clasa intai am vrut sa merg pe teatru, si am intrat la liceul de arta pe specialitatea teatru... si vreau sa fac asta in continuare. Vreau sa studiez in Turcia, la o facultate de teatru, am cautat cateva idei insa imi da de inginerie si altele de care nu sunt interesata. Imi puteti da idei de universitati de teatru sau arta filmului, dar in Turcia?! Multumesc!winking

7 răspunsuri:
| Maeve a răspuns:

Nu mai bine vrei tu sa dai la noi si sa mergi in Turcia cu bursa Erasmus? Sau chiar stii limba turca la perfectie de vrei sa faci actorie pe acolo?

| Emi23em explică (pentru Maeve):

Da, o stiu la perfectie fiindca tatal meu e turc!

| Emi23em explică (pentru Maeve):

Nu, prefer sa o fac in Turcia deoarece eu vreau sa raman acolo permanent, sa ma mut si sa imi termin cariera acolo... si facand facultatea acolo am posibilitatea sa interactionez cu viitori regizori, viitori actori... si da, stiu turca insa nu la perfectie, in plus sunt in anul I de liceu, am 4 ani la dispozitie ca sa invat turca la perfectie, si ma mai ajuta si tata, fiindca el este turc. Multumesc mult de raspuns!

| Maeve a răspuns (pentru Emi23em):

Mult succes!

| Maeve a răspuns:

Actorul trebuie sa gandeasca si sa simta in limba pe care o vorbeste, de aceea bariera lingvistica in actorie conteaza si mai mult decat in studiile teoretice.