| Justjust11 a întrebat:

Hei TPU, eu sunt la liceu, am trecut a 12 si sunt pe profil de instalatii si constructii, daca o sa urmez si o facultate de petrol si gaze, o sa ajung sa lucrez si eu pe 3 mii de euro cum fac astia? Adica tot aud ca lucreaza unii pe 15 mii de euro pe petrol si pnm, eu tot nu inteleg cum de lucreaza pe atatia bani?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

In industria petrochimica sunt unele salarii uriase, dar asta inseamna sa fii bun, descurcaret si sa te duca mintea sa faci ceva la locul de munca.

| sierra1 a răspuns:

Dacă prinzi un job pe o platformă maritimă petrolieră, îți va fi greu până termini de numărat tot salariul!