| Mariarobertina300000000 a întrebat:

Hei TPU.
Imi e foarte greu sa gasesc facultatea potrivită, ideea e ca stiu faptul că la orice facultate exista riscuri, însă as vrea sa imi oferiți o opinie despre Universitatea Transilvania, sincer eu oscilez intre Facultatea de Științe Economice și administrarea afacerilor si (econimia turismului și serviciilor și marketing) si Facultatea de Sociologie și comunicare (comunicare si relatii publice și resurse umane).
Sincer nu prea inteleg in ce constau domeniile in care pot lucra, dacă mă puteți ajuta vă rog, sa-mi fac o idee. Va multumesc enorm!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci faci o facultate - nu contează care - ca să devii ce?

| CataCatalin994 a răspuns:

Intampini aceeasi dificultate precum toti ceilalti proaspeti absolventi de liceu, fiindca in Romania nu se explica clar pentru ce job-uri esti pregatit si poti aplica dupa absolvire.

Iti recomand sa citesti despre cum functioneaza o companie, o banca, si citeste cateva carti bune de sociologie, marketing si economie, te vor ajuta enorm in a iti alege domeniul pe care vrei sa mergi si in ce consta mai exact fiecare.