| Yvette33 a întrebat:

Hei TPU.
Imi puteți da niște idei de facultăți? Din care poti sa iesi ceva, sincer nu am idee la ce facultate sa merg, daca imi puteți da un sfat...

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Facultatea o alegi in functie de calitatile si preferintele tale, nu de ideile noastre privind o facultate sau alta care ar fi mai buna.
Daca alegi prost, numai pentru ca am spus noi, s-ar putea sa-ti blestemi zile si sa ne blestemi si pe noi.

| Yvette33 explică (pentru Ioandelasal):

Eu am vrut pur si simplu niște idei, ca pana la urma eu aleg normal, nu te gândi acum ca imi zice cineva o facultate si ma duc direct la aceea.
Dar mersi oricum!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Yvette33):

Mi-a placut dreptul, am fost jurist si eu asta ti-as indica, daca ar fi sa indic una, dar s-ar putea sa gresesc grav, daca n-ai calitatile necesare si nu-ti place deloc o profesie juridica.

| Eireann a răspuns:

E greu fiindca nu te cunoastem, nu stim spre ce ai inclinatie... Arhitectura, regie de teatru sau chimie - eu una dintre astea as fi ales daca nu voiam medicina.