| Andrei54885 a întrebat:

Imi puteti spune ce trebuie sa fac pentru a ajunge ghid turistic in toate lumea?
Ce studii ar trebui?
Ce facultate?
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De ce ai vrea sa faci o facultate de filologie daca vrei sa faci turism in viitor? Pentru ce complici lucrurile?

Facultati de turism sunt la: Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisioara, Brasov
Trage un search pe google pentru "facultatea de turism" si uita-te la cea care-ti convine.

http://www.infotravelromania.ro/facultati.html

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident, o facultate de turism!

| Andrei54885 explică (pentru Violleta2022):

Pai si pot sa ma duc la facultatea accea de la filo si sa ma si descurc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei54885):

Dacă ești la „filo", bănuiesc că acolo studiezi și ceva limbi străine... sau doar româna? La turism baza e geografia și limbile străine de circulație (engleză, franceză, germană...). Și ceva istoria artelor și multă cultură generală, că-ți mai sar în cale și monumente și muzee, nu doar plaje exotice!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andrei54885):

De ce ai vrea sa faci o facultate de filologie daca vrei sa faci turism in viitor? Pentru ce complici lucrurile?

Facultati de turism sunt la: Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisioara, Brasov
Trage un search pe google pentru "facultatea de turism" si uita-te la cea care-ti convine.

http://www.infotravelromania.ro/facultati.html