| MeeLy a întrebat:

La facultatea de management trebuie mate multă? Sunt filologie. Oare voi face față? Nu ma prea pricep la matematică.

2 răspunsuri:
| Speranta12 a răspuns:

La management nu se face foarte multa matematica. Dar daca termini management, nu inseamna ca devii manager din primii ani pe piata muncii.

| robertpopescu2005 a răspuns:

Da, matematica este de bază la facultatea de management matematica este materia de bază, dar daca ai fost pe filologie si ai luat bacul, iti recomand totusi sa te duci pe management deoarece acest profil de la facultate este unul dintre cele mai OK si cu multa ambiție poti sa treci si peste problema cu matematica.