| joaxenul a întrebat:

Sunt anul 1 la o postliceala sanitara și as vrea sa știu dacă merge un transfer la facultatea de asistenti. Am înțeles ca s-ar asimila anul și s-ar da exemene de diferența. Știți dacă se poate? Fundă

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Nu se practica transferul de la un nivel inferior de invatamant cum este o scoala postliceala la unul superior cum este o facultate. Te poti transfera la o alta postliceala sanitara dar in niciun caz la un UMF!