| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, sunt foarte stresat pe baza aceasta. Astăzi am fost la primul interviu, iar luni va fi al doilea, chiar la magazin. Vreau să știu: ce șanse am să fiu angajat - între 0 și 100? Ca să știu...sunt foarte stresat din pricina asta. Nu prea aș vrea chestiia asta, cu munca, de aceea. Ofer funda.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si noi de unde sa stim? sau doar vrei sa te pacalim cu o cifra aleatorie?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai fost acceptat să participi la al doilea interviu. Astfel șansele dtale au crescut semnificativ.

| Frank51 a răspuns:

Cu atitudinea asta probabil tind spre zero șansele. Sunt prea multe variabile pe care nu le cunoaștem, singura chestie pe care o știm este că ești la început de drum.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Nu juca în defensivă că te faci de râs, acceptă adevărul și evoluează.

| NLS a răspuns:

"Astăzi am fost la primul interviu, iar luni va fi al doilea."

"...sunt foarte stresat din pricina asta. Nu prea aș vrea chestiia asta, cu munca"

Nu-nteleg prea bine ce scrii acolo.

Dupa formulare, am impresia ca te temi mai tare c-o sa fii angajat, decat ca n-o sa fii?

Sansele de angajare depind de ce atitudine si interes ai afisat la interviul la care ai fost.
Probabil la urmatorul interviu se va pune accent pe practica, abilitati... Îndemânare.

Nu putem da un pronostic, avand in vedere ca nu ii cunoastem pe ceilalti "contracandidati", si nici asteptarile patronilor.

#pierdutlogicaodeclarnula

| dinaprilie a răspuns:

In principiu daca ai trecut de primul interviu sansele au creacut peste 50%. Din a doua afirmatie inteleg ca nu vrei sa te angajezi? Acolo?

Răspuns utilizator avertizat
| dinaprilie a răspuns (pentru Laurentiujr):

Ok!

| CIaudiu a răspuns:

Pe bune? Tu ne intrebi pe noi fara sa stim ce asteptari are angajatorul si cum te-ai comportat tu la interviu ce sanse ai de a fi angajat?

| Dintrebare a răspuns:

Fa rost de ceva bun de mancat si calmeaza-te. Lasa anxietatea ca nu se intampla nimic grav. Vorbesti de parca ai aplicat pentru un post de cercetator la nasa si esti in competitie cu 100 de genii. Sansele sa fii angajat sunt maxime, 95%. Sa ne dai cate o inghetata tuturor dupa ce iei postul.