| Rockerita123 a întrebat:

Sunt o fire creativa, energica, buna ascultatoare, imi place sa cunosc oameni noi si sa ii ajut. Deasemenea imi place mult teatrul si muzica iubind foarte mult si limba engleza. Legat de cele de mai sus, imi puteti da niste idei de meserii potrivite pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Porcusorul a răspuns:

Creativa: arta & design, muzica, litere/literatura, teatru & film
Energica: administrativ/management, vanzari
Iti place sa cunosti oameni noi: resurse umane, vanzari, suport clienti
Iti place sa ajuti: psihologie, medicina, suport clienti

1 răspuns:
| AlexCristi97 a răspuns:

Daca esti inca in liceu, iti recomand sa mergi la psihologul scolii care se ocupa si de indrumare profesionale. Ar trebui sa aiba un set de teste care sa te indrume in functie de ceea ce iti place, de tipul tau de personalitate.