| anonim_4396 a întrebat:

Hei, TPU! Vreau să fac actorie, dar problema este că nu știu ce facultate să aleg. M-am gândit la Julliard School sau Oxford School Of Drama. Care dintre acestea credeți că este mai potrivită? Îmi puteți spune câte ceva despre fiecare? Mulțumesc! happy

P.S. Nu îmi spuneți chestii, cum ar fi: "Avem și noi facultăți bune în țară. ". Eu vreau să merg la una din America sau Anglia, plus că eu nici măcar nu stau în România.winking

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Poate va trebui sa dai la amindoua sau la trei pentru ca nu e sigur cine te accepta. Cei care te accepta vor aprecia daca profilul tau se potriveste cu principiile lor. Uita-te pe site-urile lor sa vezi cam ce promit si cu ce se ocupa. E bine daca iti place ceeace vezi la ei.
New York trebuie sa aiba o facultate buna.
https://www.topuniversities.com/......hools-2017
Bafta!

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Vezi si tu mai intai ce conditii de admitere sunt la facultatile astea.
Julliard nu era Academie de Muzica? Eu parca asa stiam.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E amuzant cum crezi ca cineva de pe TPU le-a facut pe amandoua ca sa isi dea cu parerea care e mai buna.

Daca iti permiti cei 70.000$ per an la Julliard, drum bun ca nu cred ca industria cinema mai buna ca in state exista undeva

| ZETTUTZ a răspuns:

Sunt prieten bun cu Mihai Bendeac, daca vrei te pot pune in legatura cu el.

| suntserios a răspuns (pentru ZETTUTZ):

Bendeac nici nu cred ca a visat vreodata ca ar putea face una din cele doua facultati... ca daca visa era si el actor serios nu intrepreta cocalari manelisti pe la emisiuni de 2 lei

| ZETTUTZ a răspuns (pentru suntserios):

Bendeac a ales sa faca ceea ce se vinde cel mai bine. Totul e business.