| raisamarin12345 a întrebat:

Vreau sa ma fac traducator. Este jn regula dacă merg pe stiinte sociale?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la filologie intensiv sau bilingv in limba pe care vrei s-o inveti bine, te ajuta la admiterea in facultate si la invatarea limbii straine.

| raisamarin12345 explică (pentru Ioandelasal):

Da dar ar trebui sa dau bilingv-ul și e puțin cam târziu pentru asta

| Ioandelasal a răspuns (pentru raisamarin12345):

Atunci ar fi bine sa mergi pe filologie sau stiinte sociale si eventual, dupa cl. a IX-a sa te transferi la intensiv sau bilingv.