| sofiasofyy a întrebat:

Hei TPU vreau sa va intreb daca exista scoli de fotografie sau facultate si ce ti.ar trebui ca sa fi regizor?happy

Răspuns Câştigător
| MaliciousDeath a răspuns:

La facultatea de arte gasesti departamentul de foto-video iar la facultatea de film cel de regie de film si tv.
Ca sa devii regizor nu e necesar sa faci o facultate de domeniu, dar in ziua de azi cred ca multi o considera o cale mai sigura.

| sofiasofyy explică (pentru MaliciousDeath):

SI daca imi poti raspunde ca daca facultatea asta e de 4 ani sau de 12 luni?

| MaliciousDeath a răspuns (pentru sofiasofyy):

Amandoua au durata de 3 ani. Poti face si un master dupa, care dureaza inca 2 ani.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru regizor?
Nu te duci la arte, exista o facultate de film in Bucuresti, nu-i stiu denumirea exacta dar gasesti sigur daca cauti.