| mimi973 a întrebat:

Heii cum fac rost de bani urgent? vreau raspunsuri serioase

Răspuns Apreciat de Editori
| TomaFlorentina8050 a răspuns:

Bună! Poti vinde, sau poti pune pe OLX lucruri de care nu mai ai nevoie. Poti face bratari din sfoara si margele si sa le vinzi la prieteni, vecini, colegi etc. Cand primesti bani de mancare pune-i la pusculita, si fa-ti sandisuri de acasa! Sper ca te-am ajutat. Funda?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Dai la amanet aparatul de pe care ai postat aceasta intrebare.
(telefon, calculator etc)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Depinde ce varsta ai, de muncit legal poti numai la 18 ani, ca sa faci rost urgent de bani nu ai decat două solutii, ceri părintilor, sau rudelor, unchi mătuși veri, soră frate, dar numai acelora care au servici si te pot ajuta, dar ce necaz ai de vrei urgent bani? ce varsta ai?

| Dumbi a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Poti sa muncesti legal si de la 15 ani! De la 18 ani muncesti legal, de la 15-16 lucrezi la negru?laughing poti lucra cu contract.

Eu iti spun sa ii ceri cuiva bani si ii dai inapoi cand ii recuperezi. Asa sigur vei face rapid rost de bani. Sau daca nu vrei sa ceri in imprumut, poti sa te duci la cineva sa muncesti cateva zile.

| mimi973 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am 17 ani, si parintii mi-au dat bani dar nu imi ajung

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mimi973):

Esti fata sau baiat?

| mimi973 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Fata

| Clorox a răspuns:

Cred ca toti avem nevoie de bani urgent mereu, din pacate n-ai cum sa zici asta si sa-ti pice banii-n mana, ai de lucratwinking

| CosminCD a răspuns:

Prin munca - dar s-ar putea sa nu fie atat de urgent pe cat vrei, dar e cel mai sanatos.

| Inceputul a răspuns:

Cum faci rost de bani? Munciind.