| joaxenul a întrebat:

Heii TPU, ce trebuie sa faci ca să lucrezi însoțitor pe avion sau pe vas?

2 răspunsuri:
| 17Ioana a răspuns:

Citeste aici, cumajungistewardesa.ro, stiu ca trebuie sa urmezi o scoala, costa undeva la 1500 euro. Este o meserie frumoasa, banoasa, dar care te priveaza de multe lucruri. Pe langa problemele medicale ce le poti dobandi in timp ( articulatii etc) nu ai timpul necesar sa-ti intemeiezi o familie, sa ai un copil si asa mai departe ca o sa fi tot timpul plecata.
Daca vrei sa faci asta cativa ani, este perfect.
Bafta! :*

| joaxenul explică:

As vrea sa mai stiu daca acestea reprezintă locuri de munca stabile, sau sunt doar sezoniere?