| joaxenul a întrebat:

Heii TPU. Vreau si eu idei de facultăți pentru o meserie de viitor. Îmi puteți da cat mai multe pareri? Vreau sa stiu facultatea, domeniul si admiterea ( menționez că sunt băiat ). Mulțumesc anticipat. FUNDA

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Medicina, Politehnica sau in general orice facultate daca o faci pe bune si iti dai interesul pe urma. Daca faci o facultate doar sa ai facultate mai bine nu o face, pentru ca cu siguranta nu o sa profesezi pe urma. Daca o faci serios si te ti de treaba cam orice facultate este de viitor. Totul tine doar de tine.

| untu a răspuns:

V-ati ales o meserie preferata pana acum? In ce meserie vrei sa lucrezi?

| joaxenul explică (pentru untu):

Atâta timp cât va fi o meserie care să îmi asigure viitorul o să îmi placă

| untu a răspuns (pentru joaxenul):

Totul depinde de tine cat de bine inveti si sa reusesti!

| Kostzy a răspuns:

Medicicina,politehnica.Conteaza si ce materii ti-au placut in liceu.De exemplu daca biologia si chimia nu ti-au placut logic medicina nu o poti urma.Pana la urma depinde de tine, si de ceea ce iti place sa faci, sa existe pasiune, nu poti face o facultate doar ca acolo te-a indreptat x sau y.

| Lauriella a răspuns:

Domeniul Ingineria sistemelor, calculatoare si tehnologia informatiei
Universitatea Politehnica din Bucuresti
Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca
Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi din Iasi
Domeniul Inginerie mecanica
Universitatea Politehnica din Bucuresti
Universitatea Politehnica din Timisoara
Universitatea Transilvania din Brasov
Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi din Iasi
Domeniul Inginerie industriala
Universitatea Politehnica din Bucuresti
Domeniul Mecatronica si robotica
Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi din Iasi
Universitatea Politehnica din Timisoara
Universitatea Politehnica din Bucuresti
Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca
Domeniul Ingineria materialelor
Universitatea Tehnica din Cluj-Napoca
Universitatea Tehnica Gheorghe Asachi din Iasi
Universitatea Politehnica din Bucuresti
Universitatea Dunarea de Jos din Galati
Domeniul Drept
Universitatea din Bucuresti
Universitatea Alexandru Ioan Cuza din Iasi
Universitatea Lucian Blaga din Sibiu
Universitatea Babes-Bolyai din Cluj-Napoca
Mai multe aici:http://stirileprotv.ro/......mania.html