| Alinaana2ana345 a întrebat:

Heii! Vreau sa vă întreb dacă pot sa întru la Academia Militară A Forțelor Terestre dacă termin un liceu cu profil umanist. Mie mi s-a spus ca mai bine fac liceul militar și după aceea aplic acolo. Voi ce credeți? Puteți sa ma ajutați? Va rog?!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca indeplinesti conditiile necesare si reusesti la examenul de admitere.

| Alinaana2ana345 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc pentru răspuns!

| Alinaana2ana345 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos pentru ajutor!

| DanielPH a răspuns:

Hei!
Da, te ajuta putin daca faci un liceu militar, adica vei avea o mica pregatire in plus. Insa nu te incurca cu nimic daca urmezi orice alt liceu, tu trebuie sa inveti materia pentru admitere.
Poti face liceul militar, sa nu-ti dai interesul, si sa te clasezi cu mult sub un candidat care a facut, nu stiu, prajituri la liceu, dar care a invatat bine si s-a antrenat.
Succes!