| Whateverrr a întrebat:

Hello! Am auzit ca exista facultati (nu doar cursuri de scurta durata) care se pot face online. Nu ma refer neaparat din cauza pandemiei, ci in general. Aveti ceva informatii de astfel de exemple?

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Exista facultati la distanta dar nu stiu cat te-ar ajuta o astfel de facultate. Diploma nu prea are valoare si e altceva cand mergi la cursuri, seminarii, iti storci creierii la facultate decat atunci cand doar citesti singur acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există, se numesc cursuri (și crede-mă când îți spun, în Anglia, 98% nu au mers la universități, dar au cursuri și câștigă mult mai mult decât cei cu facultăți). Spre exemplu Harvard are un astfel de sistem: https://online-learning.harvard.edu/

Prețurile încep de la 1000 de dolari, sunt și cursuri gratuite, dar nu sunt căutate.

Sau: http://www.openuniversity.edu/......lcome/ou-2

Știu că și la Yale erau cursuri online.

Harvard ar fi soluția ideală și Open University, întrucât sunt recunoscute internațional. Se merită din toate punctele de vedere!;)