Întrebare recomandată | Kss a întrebat:

Hello!

Ce credeti, am si eu o intrebare?!
Luna aceasta am primul examen pentru postul de controlor de trafic aerian.
Am discutat cu un baiat care a dat examenul si in principiu consta in vizita medicala si un test psihologic.
Mi-a spus ca este foarte greu.
A mai dat cineva? imi puteti spune ca idee in ce consta? Ce poate fii atat de greu la un examen psiholog?

Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Examenele psihologice pot fi ingrozitor de grele, sunt foarte multe tipuri de teste, nu doar te intreaba daca esti intr-un fel sau altul :) Etapa 1 e doar vizita medicala, din cate vad. Presupun ca stii deja ca dai si test FEAST ca proba psihologica, dupa cum va spune la conditiile de angajare, daca pe asta candidezi - dar e mai incolo, nu e prima etapa http://www.romatsa.ro/ro/node/479
Avand in vedere postul pe care candidezi, presupun ca stii engleza bine, asa ca poti vedea aici explicatii despre acest test http://en.wikipedia.org/wiki/FEAST_test#Preparation_for_FEAST
Aici poti vedea un "articol" interesant despre examenele tale, nu stiu daca e chiar acelasi lucru, dar ti-ar putea fi de folos http://aikidoarad.com/index.php/drumul-spre-eurocontrol
Succes!

| Kss explică (pentru mixxjim):

Multumesc frumos, m-am interesat cu tot ce inseamna acest test, stiu de FEAST, stiu majoritatea lucrurilor, mai putin testul psihologic pe care urmeaza sa-l sustin.In general imi place sa ma documentez bine inainte de a face ceva dar, referitor la acest test nu am gasit nimic.

| CameliaCos a răspuns (pentru Kss):

Salut Kss! Cum a fost examenul? Te-ai descurcat?

| Kss explică (pentru CameliaCos):

Da, am ajuns la interviu dar acolo s-a oprit drumul meu. Nu intru in detalii dar daca nu aveti culoare politica...

| mixxjim a răspuns:

Se pare ca exista pe Android o aplicatie cu teste FEAST, dar e 150 de lei. Vezi poate asta de aici te-ar putea ajuta http://download.cnet.com/FEAST-Test-Training/3000-20415_4-76068773.html

| Kss explică (pentru mixxjim):

Am aplicatia pe laptop, este putin mai avansata decat cea pentru telefon.

| CameliaCos a răspuns (pentru Kss):

Salut! Ma poti ajuta si pe mine cu aplicatia pentru laptop?