| ZzOoZzOoleRo a întrebat:

Hello! Cine ma ajuta cu niste explicatii?
Am optat sa dau la stiinte economice, afaceri intarnationale si finantr si banci... Cam cata matematica se face la aceste specializari? Cum e programul la facultate? Lejer, poti sa lucrezi part-time?! Si ce meserie poti dobandi dupa ce o termini? Si... ce anume trebuie sa fac inca din timpul facultatii, incat sa nu o fac degeaba?

1 răspuns:
| nyck2398 a răspuns:

Foarte multa matematica. Nu ti-o recomand. Programul difera de la facultate la facultate. Poti sa lucrezi part time. Poti lucra intr o banca, la bursa etc. Trebuie sa inveti mult si sa faci practica.