| MarianAlexandru22 a întrebat:

Hello everyone.
Anul acesta termin liceul.(filologie-engleză). Vreau ca mai departe sa plec pe vas de croazieră deoarece îmi place extrem de mult sa călătoresc(P.S.-In România nu prea mai am ce sa văd laughing ).
Vreau să îmbin utilul cu plăcutul și m-am gândit la varianta asta.
Acum vin cu "întrebarea" mea.
Cum mă pot angaja?
(Vreau sa fac un curs de ospătar după liceu, și un curs de SIGURANȚA PASAGERILOR)
După ce fac aceste doua cursuri mai este necesar ceva?
Va rog sa mă ajutați dacă știe cineva mai bine, si dacă e ceva mai complicat ca rog sa îmi scrieți pe : erban.a@yahoo.com
Va mulțumesc foarte mult!

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este ceva mai complicat! Ai nevoie, in plus, de experienta dar, nu una dobandita oriunde, ci in restaurante de mare capacitate, sau in restaurantele unor mari lanturi hoteliere internationale (Hilton, Marriott, Intercontinental etc.) sau experienta pe vase de croaziera de multe stele.
Vezi, in link-uri, detalii despre joburile pe vasele de croaziera :
https://www.jobcruise.ro/ro/hot-jobs
https://www.jobcruise.ro/......pitalitate

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Daca te-ai straduit asa de mult cu pe profilul filologie-engleza, eu zic sa devii avocat..Si iti cumperi un vas de croaziera/un iaht...nu stiu.
Eu am vrut sa ma duc pe profilul filologie-engleza.e greu pe profilul acela?

| MarianAlexandru22 explică (pentru XxKAMELIAxX):

Pai, in drum spre casa nu te gândești ca "Merg acasă să mă apuc de teme că am o groază". Nu ai teme! Doar la engleză uneori. Sa faci compuneri și atât. De învățat... eu nu am am Învățat in primii doi ani de liceu. Acum mă axez și învăț doar la GEOGRAFIE, ISTORIE ȘI ROMÂNĂ. La restul, copiez. Plus de asta ai de citit... dar nu e deloc profil greu! Succes

| XxKAMELIAxX a răspuns (pentru MarianAlexandru22):

Sper sa nu te deranjez, dar mai am o intrebare. unde ai facut liceul?(as vrea sa stiu pentru ca vreau sa ma duc si eu la un liceu pe acest profil..de fapt, mai bine spus. voiam.dar m-am razgandit dupa ce am aflat ca e prea greu.)