| anonim_4396 a întrebat:

Hello, TPU! Eu n-am mai muncit pana acum, dar vara aceasta as vrea sa incerc. Dar am nevoie de sfaturile voastre, sunt o persoana foarte timida si anxioasa. Spre ex, daca m-as angaja in regim hotelier ca receptionera, camerista, la bucatarie ca ajutor etc. ce lucruri de baza ar trebui sa stiu? Daca nu va fi niciun training si sa-mi explice cineva ce sa fac, va rog sa-mi spuneti voi cam ce ar trebui sa stiu sa fac. Daca a lucrat cineva in acest domeniu si mai bine. Va rog sa tratati cu seriozitate, multumesc!

Răspuns Apreciat de Editori
| Design2021 a răspuns:

La orice loc de munca o sa iti spuna ce sa faci, nu te lasa nimeni asa fara sa stii nimic, mai ales in cazul in care nu ai mai lucrat niciodata.

Ar trebui sa lucrezi la treaba cu timiditatea, pentru a nu se folosi de naivitatea ta la locurile de munca, dar si in general in viata.

La primul job e normal sa ai emotii, o sa fie bine, lasa stresul deoparte.

| LanaDelRayFan a răspuns:

Iti multumesc frumos pentru sfaturi, o sa tij cont, o seara faina!

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"daca m-as angaja in regim hotelier ca receptionera, camerista, la bucatarie... Va rog sa tratati cu seriozitate,"

cu cea mai mare seriozitate: ce spunem noi aici e apă de ploaie. Fișa postului (unde SCRIE ce ai de făcut) o primești la slujbă unde-ți face și intructaj.

Noroc, câți ani ai?

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru sierra1):

Multumesc, 19happy

| sierra1 a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

și baftă

| Amyah a răspuns:

Vezi mai multe despre asta pe https://adnanamatei.ro