| AnonimMiaa a întrebat:

Hey happy
Am nevoie de parerea unui botanist:Cum pot deveni unul, ce facultate trebuie sa urmez, ce salariu e in medie si daca merită in țara asta sauîn afară să lucrezi in domeniu.

Răspuns Câştigător
| anonyymuusss a răspuns:

Poți sa faci farmacie.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Facultatea de biologie sau una de la agronomie. Mai mult ai șanse sa lucrezi pe cont propriu, sa îți faci tu o afacere, sa accesezi niște fonduri europene sau ceva. Un general găsești de lucru la țara, dar nu prea sunt firme care sa angajeze fix in domeniul asta.

| AnonimMiaa explică (pentru Bondarel99):

M-ar ajuta tare mult sa stiu daca lucrezi in domeniu.

| Bondarel99 a răspuns (pentru AnonimMiaa):

Nu, sunt studenta, dar nu in domeniul asta.

| AnonimMiaa explică (pentru Bondarel99):

Ce domeniu?

| Bondarel99 a răspuns (pentru AnonimMiaa):

Inginerie, dar nu are nicio relevanta.