| brokxy a întrebat:

Hey. Ce ar trebui sa incep sa lucrez dupa liceu? As vrea ceva unde sa nu stau toata ziua pe scaun ca m-am saturat deja de 12 ani tot pe scaun stau. Ceva activ dar nu in fabrica sau chestii din astea ca nu imi place. Mi-ar placea sa imi zica fetele cum si-au ales locul de munca pentru prima data. Multumesc!

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Instructor la sala toata ziua te misti. Faci un curs pentru a obtine calificarea in domeniu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu face asta... Ai timp dupa destul. Asta am zis si eu. Si nu din liceu ci din facultate. Si tot mi se pare greu. Acum depinde si ce faci. Din ce ai zis tu mai sus... aia nu ar fi un loc de munca. Ci un hobby mai bine zis.
Dar... nu sunt fata, nu o sa dezvolt mai mult laughing

| Catrice a răspuns:

Știu multi oameni care au făcut facultate și nu și-au găsit de lucru. Crezi ca o să-ți găsești ceva wow imediat după liceu?!
Ospătărițele nu stau pe scaun. Nici vânzătoarele. Nici femeile de servici.

| Plato a răspuns:

Poti lucra la Mc, angajeaza aproape tot timpul.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Du-te pe DN1 si ridica fustita acolo o sa dupui cu siguranta efort pe bancheta din spate si ti-ai scos si salariul plus ca ramai si cu spe+rma pe fata o nu uita ia-ti servetele o sa ai nevoie.

| brokxy explică (pentru Pricope_Marius_1997):

happy Mersi daca vrei sa vii si tu sa ajuti la supt acadele te astept happy

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru brokxy):

Am sa te tin minte pentru faza asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce crezi tu că poți face imediat ce ai terminat liceul și să-ți și placă?laughing

| Amely21 a răspuns:

Fă ceva ce îți place. Tu stii care sunt talentele tale.
Mie mi-au placut copii si să lucrez cu cei mici și m-am dus ca educatoare.
Dar sunt multe meserii pe care îți poți alege: doctor( cam greu la facultate), asistent social, antreprenor, un vânzător, si așa mai departe.

| smiley92 a răspuns (pentru Amely21):

Doctor? Greu si trebuie sa iti placa, nu oricine se poate face doctor.
Antreprenor? Trebuie sa investesti in ceva sa poti obtine anumite lucruri si sa ai o pregatire pe cont propriu daca nu facultate, deci nici aici nu prea.
Politisti multi vor sa devina, dar merita? La cati nebuni si iti risti si viata pe un salar destul de mic, pe langa ca se intra foarte greu.
Multe facultati le faci si nu ajungi nicaieri cu ele daca nu faci ceva pe cont propriu.
Sunt persoane care au terminat la Calculatoare, Drept, Matematica si nu lucreaza nicaieri pentru ca salariile sunt mici si te cam dau afara ca au de unde alege happy

| smiley92 a răspuns:

Pai depinde ce iti sa place sa faci.
Ai lucrat undeva inainte, daca da unde?
Ai facut o facultate, o pregatire ceva?

| Plato a răspuns (pentru smiley92):

Nu vezi ca a zis "sa incep sa lucrez dupa liceu"?

| smiley92 a răspuns (pentru Plato):

Mda, se poate intelege si altceva dupa cum s-a exprimat...si anume ca a lucrat undeva si a stat toata ziua pe scaun.
Dupa liceu se fac unele pregatiri, barman, ospatar, bucatar, frizer, coafeza etc dar nu e ceva de viitor.
Nu prea ai ce face nici cu bacul luat, uneori nici cu o facultate.