| anonim_4396 a întrebat:

Hey, cred ca visul meu este sa joc si eu in filme sau seriale dar nu stiu ce trebuie sa fac, adica eu sunt la o scoala normala fara actorie sau mai stiu eu ce. Copiii care sunt la scoala sau chiar la gradinita cum joaca in filme si seriale? Va rog ajutati-ma, imi doresc foarte mult sa ajung si eu actrita. Ce trebuie sa fac? Oh da... Mai am o intrebare, va trebui sa invat scenariile pe de rost? Gen fiecare cuvant care este in scenariu va trebui sa il zic?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Trebuie să faci cursuri de actorie.

| DoroteeaH a răspuns:

Păi, în America e mult mai simplu.
În România, actorii sunt foarte puțin si nu au vârste asa de mici cum ai menționat tu.
Dar nu e imposibil să ajungi acolo. Întâi îți trebuie acordul părinților în tot ceea ce faci.
Și poți începe cu jucatul in anumite reclame. Încet-încât, poate vei putea ajunge departe! Succes!

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru DoroteeaH):

Pai... Spre exemplu la "lectii de viata" joaca si copii. Da, daca pe viitor invat engleza mai bine sau o alta limba straina poate am sansa sa joc intr-un film/serial in alta tara. Pff... Prea multe vise imi fac;-;

| DoroteeaH a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

Ai mare dreptate, au jucat și copii.
Deci vezi? Totusi ai șanse!
Ai încercat să vorbești cu părinții tăi despre visul tău? Daca ai talent, nu ar trebui să ai multe obstacole