| KimSeMin a întrebat:

Hey, deci am o intrebare la care nu prea pot gasi raspuns pe net asa ca va intreb pe voi...
Ce mai exact inseamna medicina militara? Poti sa te transferi de la facultatea de medicina militara la facultatea de medicina generala? Poti sa dai rezidentiatul cu toti ceilalti sau esti obligat sa il dai pe posturile militare? poti de la medicina normala sa te duci la medicina militara? Cam cat de greu e sa ti pasul cu programul de la facultate?

Daca ati putea sa imi raspundeti macar la cateva ar fi super....Multumesc

Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

Pai, acolo faci si medicina si militarie. Rezidentiatul se face la facultatile civile din Universitatile care au in programa rezidenti. Nu e chiar atat de complicat, mai putin viata de cazarma. daca iti place haina militara e ok.
Vezi ca poti opta sa faci medicina militara pe locurile MAI, SRI, MJ, adica recrutat de ei.

| KimSeMin explică (pentru debarasator63):

Mulțumesc pentru informație

3 răspunsuri:
| NelsonM a răspuns:

Ba da judeca putin vrei militarie te duci la militari vrei doar doctoreala te duci la aia normala trafer nu ii vad rostul doar daca esti handicapat si indecis...

| KimSeMin explică (pentru NelsonM):

Sunt foarte indecisă... Dar mai am timp sa mă gândesc. Mulțumesc