| Ema1234 a întrebat:

Hey... mi-am pus in gand sa ma mut in Targoviste cu my "boyfrend"
Problema e ca trec anul 2 de facultate si o fac in bucuresti.Eu m-am mutat din tgv acum 2 ani pentru facultate dar m-am razgandit si vreau s`o fac la Universitatea Valahia din Targoviste. OrASUL MEU NATALhappy. Se poate? Dati`mi niste date cum se poate facehappysi daca trebuie sa platesc sau sa repet cevathinking Spuneti-mi cum sa procedezhappy

Răspuns Câştigător
| Madascraftings a răspuns:

Daca te transferi la acelasi profil se poate. De obicei universitatile au un regulament al lor pentru transfer si la secretariat gasesti toate informatiile necesare pentru formulare si proceduri. Trebuie neaparat sa vorbesti cu secretariatul de la ambele facultati ca sa te interesezi daca nu cumva vei fi si in situatia in care trebuie sa sustii examene de diferente pentru echivalarea unor credite. Incearca sa suni daca nu poti sau nu vrei sa te deplasezi pana acolo.

1 răspuns:
| Pirkko a răspuns:

De ce nu te interesezi direct la facultatea respectiva? Nu e greu! Hai, incearca!