| Mihai133747 a întrebat:

Hey! Numele meu este Mihai si sunt din Iasi, am varsta de 22 de ani si mi-am propus sa fac ceva cu viitorul meu, am doar 11 clase terminate adica "scoala profesionala". Vreau sa stiu, pot face 12 clase sa termin liceul apoi sa dau BAC-ul? Deoarece vreau sa dau la Jandarmerie si sa devin Jandarm si voi lupta si voi trage tare sa ajung in Jandarmerie. Am fost si la palatul justitiei, am semnate anumite fise si acte pentru Jandarmerie, am fost si la Scoala Militara din Dragasani de Subofiteri si este totul ok deoarece am un verisor de 19 ani ce a iesit Jandarm acum 4 zile, a spus sa intreb aici. Cat ar dura pana cand as termina 12 clase sa am liceu deoarece vreau sa dau BAC-ul sa pot intra la Jandarmerie, am fost si am probat uniforma si toate cele pentru Jandarm. Mi-am fixat asta pe cap deorece vreau sa fiu Jandarm. Astept un raspuns ce ar trebui sa urmez, multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inscrie la liceu la formele seral sau cu frecventa redusa. Vei mai face 3 ani (cl.XI-XIII), vei sustine bacalaureatul si dupa ce reusesti poti da admiterea la o scoala de subofiteri de jandarmi.

| Mihai133747 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos, apreciez raspunsul tau! Ti-am oferit funda!

1 răspuns: