| Coorinna a întrebat:

Hey! Sunt clasa a XII-a la un liceu de arte, dupa terminarea liceului vreau sa dau la Facultatea de Drept din cadrul Universitati de Vest din Timisoara. Crede-ti ca m-as descurca la aceasta facultate fiind pe profil de arte la liceu? Si ce imi puteti spune despre meseria de notar, dupa terminarea facultatii trebuie sa urmez 2 ani de stagiatura? Multumesc anticipat happy

3 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Eu cred
Tu crezi
Ea crede
Noi credem
VOI CREDETI
Ei cred.
Sa speram ca in cazul tau a fost doar un accident nevinovat...

Nu stiu cat de serioasa este Universitatea din Timisoara, insa daca ti-a placut sa inveti, te vei descurca fara probleme. Da, dupa ce termini facultatea trebuie sa faci 1-2 ani de stagiu. Daca nu ai o ruda/cunostinta notar, atunci iti este aproape imposibil sa faci stagiul sau sa intri in domeniul acesta.

| vladEUS a răspuns:

Nu poti doar pe vocationale...adica ce ai facut in liceu

| ericson7 a răspuns:

Liceul de arte e un liceu vocational. poti sa te axezi doar pe profilul care la-i facut la liceu