| leonte55675 a întrebat:

Hey, sunt student la liceu, clasa a 11-a ..imediat intru in a 12-a si am o mare problema, imi place enorm de mult ideea de a avea un job in domeniu it, nu sunt deloc bun la matematica si nici nu stiu mai nimic despre programare asa ca nu cred ca o sa ma pot duce la o facultate respectiva, pot sa ma angajez ca si programator java doar daca invat sa programez intr-un an? ...chiar nu am asa mare nevoie de o diploma de facultate sau am doar o idee de a lua o decizie care imi va diminua sansele de a avea succes?
Si inca ceva ....as putea sa avansez destul incat sa intru la o facultate de it in acest un an ramas?
Multumesc mult pentru ajutor celor care imi vor raspunde... poate cineva chiar ma va ajuta sa iau alegrea potrivita

2 răspunsuri:
| MillerWxz a răspuns:

Buna. Te poti uita pe ytb la WellCode, Cristian Dascalu, Ramon Nastase, alexand.ro. Sper sa te ajute in luarea deciziei potrivite

| leonte55675 explică (pentru MillerWxz):

Multumesc, deja ii urmaresc dar vreau opinia cuiva care nu e relativ influentat de o platforma si care sa imi spuna din greselile personale