| Andrei_Robert_1994_lPpI a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru elevii de liceu din Ploiesti.Ce parere aveti despre liceele "I.L.Caragiale", "Nichita Stanescu" si "Al.I.Cuza".
Multumesc!

2 răspunsuri:
| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

Sunt licee foarte bune cand vine vorba de rata succesului. Dar majoritatea intra pe banii parintilor. De ex acun cativa ani trebuia sa intru la filologie cu media 9, 45 si mi s-a spus ca nu mai sunt locuri. In schimb o fata a intrat cu media 8, 97 acolo cu totusi ca " nu erau locuri disponibile". In al doilea rand. Profesori sunt foarte buni. Se preda excelent acolo. Dar totusi. Unii pun mult prea multa presiune pe elevi. Si fiecare ar trebui sa castige o olimpiada pe an altfel e catalogat "lenes". Si nu mi se pare corect pentru ca un elev deja are tot timpul ocupat de invatat si abia are timp sa se recreeze.

| Andrei_Robert_1994_lPpI explică (pentru Alexxxxxandraxxx):

La ce liceu trebuia sa intri la filogie? Si despre ce liceu sau licee ai vorbit?