| ellenn99 a întrebat:

as avea o intrebare.
Sunt in clasa a 9a, profil: filo
Si ma gandesc si la o facultate, dar stau cam prost la materiile urmatoare: engleza, franceza, matematica, fizica, chimie, în rest am note de peste 8.
Idei?

2 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Taie de pe lista Filologia, Politehnica, Medicina, Farmacia. N-au ramas prea multe: Agronomia, Geografia, Istoria, Arhitectura, ANTF si Conservatorul (dar la ultimele 3 iti trebuie talent!).

Mai bine te gandesti sa te mariti!

| XxKAMELIAxX a răspuns:

Incearca sa inveti mult mai bine.Nimic nu este imposibil.Si eu vreau sa dau la un liceu cu profil de filologie.E asa de greu acolo?
Eu vreau sa ma fac avocata, dar pentru asta stiu ca drumul va fi greu, dar nu imposibil de trecut.
winking