| bibi05 a întrebat:

as vrea sa intreb ce meserii imi puteti spune care sa aiba legatura mai mult cu biologia, chimia, matematica... si daca stiti ce presupune meseria de arhitect si cea de biolog?

3 răspunsuri:
| IuliiMarie a răspuns:

Biologii se ocupa cu studiul plantelor si cercetare,iar arhitectii cu studiul si creionarea planurilor si schitelor... Poti fi medic veterinar, profesor, chimist, asistent, etc.Mult succes!

| bibi05 explică (pentru IuliiMarie):

Nu prea mi-ar placea sa lucrez intr-un spital... si as vvrea sa stiu mai exact ca sa fii arhitect ai nevoie doar de geometrie sau si de fizica...

| IuliiMarie a răspuns (pentru bibi05):

Meseria se bazeaza pe geometrie! Trebuie sa stii foarte putina fizica ^_^!