| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,

Ce parere aveti de jobul de barman/barista la o cafenea?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Un job neinsiprat in acest context al pandemiei globale.

| Adry05 a răspuns:

Depinde de vârstă... pentru tineret mi se pare fain, te dezvoltă și ca disciplină și în modul de a te comporta cu oamenii + banii din bacșiș

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Părerea că este și acesta un job.

| Gigi777 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti placa sa socializezi, sa nu fii timid(sa presupunem ca esti baiat). Daca esti timid, poate altceva e pentru tine sau mai merge si asa timid, poate ai noroc si te angajeaza, dar poate o sa ai probleme cu colegii ca nu vorbesti cu ei sau iti deschizi tu cafeneaua ta. Vezi ca trebuie sa tii de vorba betivii ca sa mai cumpere(sa presupunem ca sunt si bauturi alcolice la cafenea) si daca se intampla sa fure cineva din cafenea, sa ai shotgun-ul pregatit sub masa.

| Pitbull41 a răspuns:

Trebuie să îți placă ție acel job. Însă pentru început, merge mai ales daca faci si studii.