| Amaliax3 a întrebat:

Credeti ca merita sa fac Facultatea de Resurse Umane (ma gandeam sa merg la cea din cadrul ASE, dar stiu ca exista specializarea si la Facultatea de Sociologie)? Mi-as dori foarte mult sa lucrez in HR. Daca nu, ce facultate mi-ati recomanda care sa ma ajute in acest domeniu?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

ASE (e mate dar e suportabila), limbi străine (dacă îți alegi una mai complicata îți poți găsi un job super), academia de poliție (se da admitere la istorie, romană, engleza), medicina, farmacie.
Limbile străine sunt pe primul loc in topul specializărilor căutate și plătite bine pe piața muncii, excluzându-i-le pe cele care presupun matematica.
Acum am văzut ca te refereai la resurse umane din cadrul ASE, credeam ca vrei la facultatea de sociologie (care mi se pare inutila in ziua de azi). E buna și aia de la ASE dar dacă tot mergi la ASE alege altceva. Dar oricum alegerea e a ta, dacă vrei sa lucrezi la resurse umane poți lucra dar eu ți-am prezentat dezavantajele.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Vrei sa ai salariu de 1500 lei?

| Amaliax3 explică (pentru Bondarel99):

Sunt la o clasa de filologie si nu ma pricep deloc la matematica. Ce alternative as avea atunci, ca sa nu ajung sa am salariu de 1500 lei? laughing

| Bondarel99 a răspuns (pentru Amaliax3):

ASE (e mate dar e suportabila), limbi străine (dacă îți alegi una mai complicata îți poți găsi un job super), academia de poliție (se da admitere la istorie, romană, engleza), medicina, farmacie.
Limbile străine sunt pe primul loc in topul specializărilor căutate și plătite bine pe piața muncii, excluzându-i-le pe cele care presupun matematica.
Acum am văzut ca te refereai la resurse umane din cadrul ASE, credeam ca vrei la facultatea de sociologie (care mi se pare inutila in ziua de azi). E buna și aia de la ASE dar dacă tot mergi la ASE alege altceva. Dar oricum alegerea e a ta, dacă vrei sa lucrezi la resurse umane poți lucra dar eu ți-am prezentat dezavantajele.