| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra care este cea mai bine platita meseretie de pe tot globul?^.^ Si cam care este suma platita:? Dau funda!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Clar sportiv, sunt singurii care au salarii de milioane de euro fie ca sunt fotbalisti in europa sau sua, fie ca sunt baschetbalisti in sua, soferi de formula 1

| MskDesign a răspuns:

laughing Meseria de parlamentar! Salariu difera de la stat la stat, dar in majoritatea cazurilor(99%) ei nu au nevoie de aceasta sursa de venit.Au alte cai de a face bani, le vezi pe la tv, la stiri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Director de multinationala. Dar ai de sapat multi directori, muncit ca sclavul 25 de ore din 24, si trebuie sa ai si un strop de noroc pe langa cunostintele potrivite. Castigul variaza. La majoritatea pe langa castigul anual li se ofera si o cota parte din actiunile companiei la care lucreaza pentru loialitate. Actiuni care pot valora zeci de mii sau miliarde de euro. de la caz la caz.

| Ioscaa1 a răspuns:

Un muncitor in domeniul It(Calculatoare).Ma refer la profesionisti.Primesc salariu in jur de 60 de mii de euro.Nu te gandi ca aia au salariu asta numa sa rezolve un bug la au joc sau eu mai stiu ce.