| bellakiss a întrebat:

Eu as vrea sa devin medic legist... ce profil ar trebui sa urmez la o facultate. si imi puteti da si o lista sau macar cateva exeple de astfel de facultati din SUA! dau FUNDA!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea de medicina, care presupune 6 ani, iar apoi sa-ti alegi ca si specializare la rezidentiat, medicina legala (5 ani), urmand ca dupa terminarea rezidentiatului sa devii medic specialist legist, cu parafa happy