| anonim_4396 a întrebat:

Eu imi doresc de prin gimnaziu sa ma fac chirurg. E acel "vis" ce-l am. Chiar vreau foarte mult. Simt ca ma potrivesc pentru slujba asta. Pana acum nu am pus in discutie problema vreunei familii, ca asa cum s-ar zice, ca si chirurg nu ai timp si de asta. Doar ca in zilele astea ma gandeam serios ca as vrea si o familie. Asa ca intreb: ai putea ca si chirurg sa ai o familie?

Răspuns Câştigător
| user123654 a răspuns:

Sigur că poți! Medicii adevărați, dedicați, care își iubesc meseria pot sacrifica multe lucruri. Există medici care nu reușesc să aibă o familie și trăiesc singuri, pentru că nu au întâlnit oameni care să fie de acord cu meseria lor, cu faptul că trebuie să se sacrifice. Ideea e să întâlnești pe cineva care va accepta și înțelege faptul că e posibil să nu stai prea mult acasă, că e posibil să pleci noaptea la 3 la spital pentru o urgență etc. Poate vei întâlni tot un medic, cine știe. Mult succes îți doresc! happy

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

90% din chirurgi au familie. De ce n-ar fi posibil?

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Posibil poate fi. Dar la dezvoltarea familiei si eficienta mea in cadru profesional ma refeream

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta este o loterie. Daca nimeresti pe cineva intelegator si mai ales daca lucreaza cu tine in domeniu, este posibil.

| anonim_4396 explică (pentru Salontanul):

Intr-adevar (y)

| anonimg a răspuns:

Problema se va lumina citind in ordinea urmatoare cartile acestea:
https://www.viatasisanatate.ro/maini-inzestrate
https://www.viatasisanatate.ro/cautare?s=gandeste+cutezator
Nu schimba ordinea.

Aici le gasesti pe toate:
https://www.viatasisanatate.ro/carti?filters=autor_ben-carson

| WaterDrop a răspuns:

Ar fi o prostie sa crezi ca nu poti avea o familie daca esti chirurg happy.Eu nu am intalnit inca unul care sa nu aiba familie si sa progreseze si in cariera fara probleme. Timpul cu siguranta nu este o problema, nu este ca si cum ai fi plecat 10 luni pe an de acasa.Deci daca asta iti doresti, te poti face linistit chirurg happy Succes.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Multumesc mult!

| peperonies a răspuns:

Daca ai auzit de 1 chirurg care are familie inseamna ca e posibil nu?

| anonim_4396 explică (pentru peperonies):

Mersi geniule. Fara raspunsul tau nu puteam trai linistita

| peperonies a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce pui intrebari daca nu vrei sa auzi raspunsul. intrebarea a fost daca poti fi chirurg si sa ai o familie. atata timp cat exista 1 chirurg care are familie e clar ca e posibil.

| anonim_4396 explică (pentru peperonies):

Ca sa intrebi tu. Mersi Einstein. Mi-ai luminat calea si viata de asemenea

| tehno125482 a răspuns:

Da poti!

| Ella2006 a răspuns:

Bună. Da, normal. Dar poate nu vei petrece aşa mult timp cu ea. Munca de chirurg este destul de dificilă. Dar, repet, poţi. Te rog din suflet, îmi dai funda? Nu am nici una! Poţi să intri în profilul meu, pentru a vedea.