| GRYM2 a întrebat:

Hey TPU! Eu sunt pasionat foarte mult de istorie, geografie, astronomie si fizica plus ca fac si sport, eu as vrea sa dau la liceul militar pentru ca am auzit si mi s-au spus ca acolo iti trebuie si materiile astea. Adica ce vreau sa intreb este daca acolo exista anumite profiluri sa zic asa cam cum sunt si la un liceu normal, adica poate sa imi spuna cineva un profil sau sa imi recomande sa zic asa unde as putea merge ca sa ma folosesc de ele, la ce profil de acolo? Scuze pentru exprimarea proasta dar nu am stiut cum sa formulez in scurt timp si sa zic ce voiam sa intreb asa ca sper ca s-a intels.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Liceul militar are in singur profil, nu mai multe. Sunt insa diferite cercuri de specialitate.

3 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Exista profilul militar

| CIaudiu a răspuns:

Astronomia nu are nicio treaba cu armata.

| GRYM2 explică (pentru CodrutElian1990):

Mersi mult! Asta voaiam!