| SnYcK3rS a întrebat:

sunt baiat, am 16, nu prea am voce muzicala. In afara de lectii de canto la o scoala de muzica, ce trucuri, chestii stiti pentru a'ti lucra vocea acasa?

Dar cum o incalzesc?

Vreau mai multe trucuri, sunt ff ocupat si nu am timp de canto asa ca mai fac acasa

FUNDA

3 răspunsuri:
| bbyu2 a răspuns:

NU FA CANTO ACASA SINGUR(A)! Iti poti distruge vocea. Daca vrei sa faci canto, cauta un profesor!

| iugaroxana a răspuns:

In timp ce faci ceva (de exemplu te joci la calculator, pe facebook pe mess sau TPU...) iti pui melodii care iti plac pe youtube si scrii si karaoke (jordin sparks - tatoo karaoke) si canti. Sau poti pur si simplu sa canti notele muzicale

| elektro4you a răspuns:

Pentru a-ti incalzi vocea, tu trebuie sa faci vocalize.
Incepi de jos si cresti nota cu nota(crescator/descrescator) sau te joci cu notele.