| Annddrreei a întrebat:

Idee de intrebare pentru un interviu, cineva urmează să îmi ia postul si tot eu trebuie sa pun si o intrebare mai deosebita ( poate fi si amuzantă, dar sa nu fie banală).
E vorba de un post de coordonator pentru un fel de erasmus, dar la noi in tara.
Sunt student.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu am una mai simpla
I: De ce au elefantii ochii rosii?
R: -ca sa se poata ascunde in vișin.

| Dandinelle a răspuns:

De ce este o minge de tenis pufoasă?

Răspunsul la această întrebare de interviu amuzant se referă la funcționalitatea și aerodinamica mingii. Învelișul pufos pe o minge de tenis încetinește mișcarea mingii prin aer și ajută la reglarea respingerii mingii. Motivul pentru care mingile de tenis sunt fluorescente luminoase galbene este astfel încât acestea pot fi mai ușor de văzut la televizor de către telespectatori.