| anonim_4396 a întrebat:

Idei de joburi? Am terminat Facultatea de Management Turistic și Comercial. Caut ceva în domeniu, ce job aș putea urma cu aceasta diploma?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai terminat o facultate de management turistic si comercial si nu ai habar ce sa faci cu ea si unde sa-ti cauti job?
Esti sigura ca ai facut facultatea asta?

| MissRebeca a răspuns (pentru Violleta2022):

Vad că esti foarte activa si raspunzi mai peste tot. Omiti un lucru: întrebarile sunt puse pentru a primi raspuns, nu pentru a-l lua la rost pe om. Daca raspunsul tau nu ajuta cu nimic, atunci taci

| Violleta2022 a răspuns (pentru MissRebeca):

M-a socat cat de pregatita poti sa iesi de pe bancile unei facultati, dar total incapabila sa stii pentru ce te-ai pregatit si ce posturi poti ocupa, cu facultatea proaspat terminata.

| sierra1 a răspuns (pentru MissRebeca):

Deși nu-mi place să recunosc, colega are dreptate!

nu știi ce să faci cu diploma obținută... e trist și jenant in același timp!

| MissRebeca a răspuns (pentru sierra1):

Deci pana la urma nimeni nu are vreo idee. Am înteles. Cand n.ai raspuns, mai bine arunci cu jigniri?

| sierra1 a răspuns (pentru MissRebeca):

~ MissRebeca : mai bine arunci cu jigniri?~

Ai auzit de ejobs? nu e jignire e un site specializat in căutare de joburi.

Dar repet: absolvent de facultă ne intrebi pe noi ce job să-ți iei... curată lipsă de imaginație (ca să nu zic altceva...)

| MissRebeca a răspuns (pentru sierra1):

Stai chill, m.am hotarat între timp. Si nu, nu pe ejobs. Daca tu acolo cauti de lucru inseamna că stai ca vanzatoare pe un salariu de 20 mil. Hai zi bună?

| sierra1 a răspuns (pentru MissRebeca):

Nu stau și nici nu-s "chill".
Dacă aș fi terminat ce zici că ai terminat (?!) tu, aș fi știut inainte de inscriere. Dar asta e, ești dezorientat (rău) și nici măcar nu știi asta

| sierra1 a răspuns:

AICI cauți tu de lucru? câtă lipsă de imaginație.
Ai auzit de ejobs? (e doar un exemplu)

| MissRebeca a răspuns (pentru sierra1):

Pe e.jobs nu am gasit mai nimic. Mă interesau doar idei despre un job unde as putea aplica pe viitor, nu am cerut nimanui să ma angajeze aici?