| Paul_5223 a întrebat:

Imi dati niste idei cu ceva locuri de munca pentru elevi? Am 17 ani si acum la vara as dori sa ma angajez. Am vreo sansa? Cam e salariu as putea primi...

Astept raspunsuri.

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Ai putea sa te angajezi la o firma de distributie (pliante, fluturasi, reviste), unde se plateste in functie de cat poti distribui tu pe zi. Din cate am auzit se plateste cam 7 lei la 1000 de pliante sau fluturasi si 10 lei la 1000 de reviste (gen Dedeman, Practiker, Carrefour). Dar asta era anul trecut. In plus, poate reusesti sa gasesti un patron de firma mai darnic. Alte job-uri ar fi: promoter sau, fiind baiat, operator la o spalatorie de masini.

| AlLeYoana a răspuns:

Te-ai putea angaja sa imparti pliante, poti incerca si la Mc, la fast-food, depinde ce stii sa faci
cat despre salariu, nu stiu ce sa-ti spun, vei primi mai multi sau mai putini bani in functie de treaba pe care o faci
Succes!

| Karolina071919 a răspuns:

Pai ai putea sa te angajezi ca vanzator/vanzatoare, ospatar/ospatarita, dar daca vrei ceva mai comod ai putea fi reprezentantul unei firme de cosmetice. ex Avon.se castiga bine. sper sa te ajute raspunsul meu.

| Corina a răspuns (pentru Karolina071919):

Nimeni in ziua de azi nu mai angajeaza vanzatori fara experienta si mai ales pe o perioada determinata. Iar ca ospatar trebuie sa ai anumite abilitati, cum ar fi dexteritate, rapiditate, indemanare, pentru a fi angajat.