| candyxxo4 a întrebat:

Imi doresc sa fiu medic legist si sa plec in Noua Zeelanda. Am 15 ani, cam ce as putea incepe sa fac de pe acum ca sa imi indeplinesc aceasta dorinta?

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Trebuie sa fii de nota 10 in aia 6 ani de medicina ca sa prinzi un loc la medicina legala cand dai examenul de rezidentiat.
Sunt cateva locuri PE TARAwinking
Ca sa iei admiterea la medicina trebuie sa fii as pe stiinte in liceu.
Nu stiu daca la 30-31 ani cand termini tu rezidentiatul studiile iti pot fi recunoscute in Noua Zeelanda.

| Anonima163333 a răspuns:

Invatand,invatand,inatand.
Eventual studiaza mai mult aceasta ramura a medicinei.

| IonDumitrescu a răspuns:

Dar de ce tocmai Noua Zeelanda?