| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate da cineva un model de CV potrivit pentru un student care nu a terminat facultatea, dar vrea sa se angajeze si nu are experienta deloc? Nu stiu ce sa scriu si nu vreau sa ma fac de ras happy Multumesc.

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna,
Gasesti modele de cv la ori ce xrox.
Nu exista un model de cv care sa-i schimbe angajatorului perceptia despre tine.
Si de ar fi si te-ar suna si ai trece cu brio de interviu,ai avea probleme in desfasurarea activitati fara o experienta intr-un anumit domeniu.
Multi cauta tineri sa-i formeze pe anumite posturi,depinde si de oras si de forta de munca.
Daca inca esti la facultate si nu vrei o experienta de genu,opteza pentru ceva part time.
Oricum, daca prin atitudinea ta denota seriozitate, dorinta de munca, spirit de echipa, bune abilitati de comunicare(in unele cazuri) ai sanse mari peste tot.
Tine minte ca cv-ul e doar un mod de a contacta candidatii, adevaratul test e la interviu si dupa.
Doar ai auzit de perioada de proba de 90 de zile.
Sa-ti dau un exemplu, prima oara ma tenta sa mint la interviu, dar am zis pana la urma ca nu prea am experienta dar sunt dispus sa invat.
Totul a decurs ok si atunci si dupa.
Succes!

| Bondarel99 a răspuns (pentru ROB3RT89):

Sunt la Bucuresti si vreau ceva part-time. Am gasit si nu se cere experienta dar daca nu am lucrat niciodata, nu prea stiu cum sa procedez cu CV-ul si interviul...
Adica e necesar sa scriu si locul nasterii si facultatea chiar daca nu am absolvit-o ci mai am 2 ani? Detaliile astea ma interesau.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Bondarel99):

In Bucuresti gasesti usor.
Nu e necesar sa scrii locul nasteri, doar il completezi dupa modelul care il gasesti la xerox.
La sudii poti sa scrii superioare, cu toate ca in majoritatea domenilor e suficienta o diploma de bac.
La interviu depinde de tine cum te prezinti, doar stii ca prima impresie conteaza.
Cu cat iti faci mai multe griji cu atat risti sa o dai in bara...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In cv trebuie sa pui asa: ma pupati pe varfu pl daca nu imi dati salariu de 1000 eur si 8 ore pe zi de luni pana vineri (ps angajeazate prin relatii)

| Crackman a răspuns:

Pui pe foaie ceea ce ai acum, asta este nu ai deloc experienta, nici la mine nu era cine stie ce in elwinking

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Incearca sa faci un CV in Europass.