| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate explica cineva cum funcționează marinar stagiar? Sunt imbarcat pe o nava timp de un an mai sunt sau nu marinar stagiar? Si să-mi explice cineva mai detaliat cum vin gradele la marinar, cum se lucreaza, ce salariu am.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ințeleg bine:
- ești pe vas de peste un an
- ne intrebi detalii despre marinari, pe noi, cei de pe uscat

| lilskies a răspuns (pentru sierra1):

Nu sunt pe vas inca sunt imbarcat dar nu lucrez, pentru ca liceul la care am facut are o înțelegere cu vaporul ma înțelegi