| loveanime a întrebat:

Imi poate explica si mie cineva va rog la facultatea de limbi staine imi aleg eu ce limbi vreau sa studiez sau trebuie sa imi aleg din ce imi dau ei? Si in afara de profesor, translator, ca ce as putea sa ma angajez? Multumesc!

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Facultatea oferă dublă specializare, cu excepţia domeniului de licenţă Studii Culturale. Fiecare student îşi va alege o combinaţie de specializare principală A şi specializare secundară B.http://www.limbi-straine.ro/2013/04/anunturi/admitere-2013-2.html
Deci poti fi profesor, redactor, translator, traducator.